Erkeklerde Lazer Epilasyonun Etkileri Nelerdir?

Erkeklerde artık modern çağa ayak uyduruyor ve bakımlarını ihmal etmeden hijyen anlamında pratiklik sağlıyorlar. Bunların en başında gelen uygulamalardan biri de lazer epilasyon oluyor. Peki daha çok kadınların yaptırdığı düşünülen lazer epilasyon erkeklerde nasıl bir etki yaratıyor. Erkeklerde lazer epilasyonun etkilerini daha ayrıntılı bir şekilde ele almak istedik.

Lazer epilasyonda erkek kadın ayrı mı var mıdır ?

Daha eski yöntemlerde lazer epilasyon erkekler için çok daha başarısız ve ağrılı bir süreci meydan getirebiliyordu. Bu sebeple erkekler bu konuda çekimser kalıyor ve yaptırmaktan vazgeçiyordu. Oysa artık Candela GentlePro sayesinde erkeklerde de lazer epilasyon başarılı ve etkili sonuçları ile yüz güldürüyor.

Erkekler lazer epilasyon hangi bölgeleri tercih ediyor ?

Erkekler için de lazer epilasyon tüm vücut uygulaması ile yapılabiliyor ama daha çok erkekler sakal üstü yanak kısımları, ense bölgeleri ve sırt bölgeleri için talepleri çoğaltıyorlar. Üstelik oldukça acısız bir şekilde ve ortalama 4 ile 6 seans sonunda istenilen sonuçlar alınmış olunuyor.

Erkekler için lazer epilasyon nasıl yapılıyor ?

Erkeklerde lazer epilasyonun etkileri kadındakinden daha farklı bir şekilde ilerlemiyor. Erkeklerin kıl yapısı farklı olsa da  Candela GentlePro cihazları ile bu kıllarında üstesinden gelinebiliyor.. Üstelik erkeklerin kıl kökleri daha kalın ve koyu olduğu için sonuç alma hızı da bu denli artış göstermiş oluyor. Yani çok daha az seans ile çok daha etkili sonuçlar alınabiliyor.

Her erkekte aynı başarı elde edilir mi ?

Lazer epilasyonda kıl köklerinin kalınlığı ve koyu çok önemlidir. Bu anlamda erkeğin sarışın ya da esmer oluşu da seansları biraz uzatabilir ya da kısaltabilir. Sarışın erkeklerin kıl yapısı da ince ve sarı olduğu için lazer epilasyon bu anlamda daha zor gibi dursa da yine de başarılı sonuçların alınacağı söylenebilir. Erkekler için de ilk olarak kılların yapısı incelenecek ve buna orantılı olarak bir tedavi süreci belirleniyor olacaktır.

 

Kimlere lazer epilasyon yapılmaz ?

Erkekler için bazı durumlarda maalesef lazer epilasyon uygulaması yapılamıyor. Bunların arasında sara hastası olmanız ve beyaz kıllara sahip olunması durumunda maalesef lazer epilasyon uygulaması yapılamıyor. Bunun yanı sıra cilt hastalığı olan ya da ciddi hastalıkları olanlar için lazer epilasyon önerilmeyebilir. Bunu muayene sırasında belirterek ayrıntılı bilgi alabilirsiniz. Engel olunacak bir sağlık sorunu olmadıktan sonra dilenilen her bölge için lazer epilasyon yapılabilir.

Erkeklerde seans sayısı nasıl belirleniyor ?

Erkeklerde lazer epilasyonun etkilerini arttırmak için ilk olarak detaylı bir analiz yapmak gerekir. Kıl köklerini ve renklerini analiz ettikten sona hangi bölge için tedavi olmak istedikleri de önem arz etmektedir yapılacak bölgeye ve orada ki kıl yapısına uygun olarak bir tedavi planı çıkartılabilir. Erkekler için genellikle 4 ile 6 seans sayısı yeterli gelmektedir ama gerek görüldüğü noktalarda seans sayıları 9 seansa kadar çıkabilir. Her bölge için seans sayısı farklı olabilir.

Candela İpek Epilasyon sonrası nelere dikkat etmek gerekir ?

Öncelikle her zaman için yaz ayına daha temiz bir cilt ile başlamak istiyorsanız tedavinizin kışın başlamasına özen gösterebilirsiniz. Bu sayede yaz ayına girmeye başladığınızda etkili sonuçları almaya başlamış olursunuz. Bunun yanı sıra ipek epilasyon seansı sonrasında hemen direk güneşten kaçınmayı ihmal etmemelisiniz. Uygulama sonrası birkaç saat banyo yapmaktan da kaçınmalısınız. Özellikle yapılacak bölgenin genişliği acıyı ve ağrıyı daha da azaltacak ve daha konforlu bir süreç sunacaktır. Sizler de artık istenmeyen tüylerden bir an önce kurtulmak derdine girdiyseniz o halde zaman kaybetmeden hemen Candela İpek Epilasyon tercih etmeli ve tedaviye başlamalısınız.

Erkeklerde istenmeyen tüylerde “Candela İpek Epilasyon” devri

Erkekler özellikle kıllarda acıya daha dayanıksız bir halde bulunuyorlar. Alışkın olmadıkları için bu onları ürkütebilir ama Candela İpek Epilasyon ile acı bertaraf ediliyor. Erkeklerde lazer epilasyonun etkileri hem oldukça etkili hem de aynı zamanda oldukça konforlu bir şekilde devam ettirilmiş oluyor. Gelişimini tamamlamış her erkek için “Candela İpek epilasyon” uygulanabilir. Sadece dikkat etmeniz gereken Orijinal Candela GentlePro cihazları ile tedavi olduğunuza dikkat etmeniz olacak. Bu sebeple orijinal cihazlar ile işlem yapan Candela Mükemmelik Merkezlerinden randevu alarak artık güven içinde istenmeyen tüylerden kurtulmayı başarabilirsiniz. Artık erkeklerde tüy sorunları ile uğraşmak yerine kalıcı sonuçları yakalıyor olacak.

Yorum Yazın