Erkeklerde Lazer Epilasyonun Avantajları

Bir erkeğin günlük bakım rutinin başında temiz ve traşlı bir yüze sahip olmak gelir. Tıraş cildi tahriş edebilen ve jilet kesikleri gibi istenmeyen etkileri olabilen bir uygulamadır. Özellikle sabahları tıraşa zaman ayırmak erkeklerin en büyük kabusudur. Lazer epilasyon erkeklerde sakal üstü gibi bölgelerde her gün tıraş olma zorunluluğunu ortadan kaldırır. Ortalama 6-8 hafta ara ile yaptırılacak lazer epilasyon zamandan tasarruf etmek için de büyük avantajdır.

En hassas ciltler bile tıraştan daha hızlı olan lazer epilasyonu kolayca tolere edebilirler. Ciltte lazer epilasyondan hemen sonra hafif bir kızarıklık olabilir, anacak bu yüzey kızarıklığı olduğu için çok hızlı bir şekilde geçer. Tıraştan sonra oluşan kızarıklık ise daha çok tahrişe bağlı kızarıklık olduğundan düzelmesi uzun zaman alabilir. Lazer epilasyon sonrası cilt pürüzsüz bir hal alır ve daha sağlıklı bir cilt görünümü ortaya çıkar.

Erkekler kadınlara kıyasla kılları daha yoğun ve kalın olduğundan lazer epilasyonda daha fazla ağrı hissederler. Birçok erkek lazer epilasyon yaptırmak istemesine rağmen ağrı korkusuyla mesafeli davranmakta. Özellikle derin yerleşimli sırt bölgesinin çok ağrılı olması lazer epilasyon yaptırmak isteyen erkekler için büyük sorun teşkil etmekte.

Etkili sonuçları ve ağrısız olması nedeni ile kadınların çok tercih ettiği Candela GentlePro lazer teknolojileri erkekler için de ağrısız ve konforlu lazer epilasyonu mümkün kılıyor. Patentli Kriyojen soğutma teknolojisi ile cildi -5 °C’ye kadar soğutan Candela GentlePro erkeklerin lazer epilasyon tercihlerinin başında yer alıyor ve Candela GentlePro lazer teknolojileri ile ipek epilasyon sadece Candela Mükemmellik Merkezleri’nde uygulanabiliyor.

Size en yakın Candela Mükemmellik Merkezi için ‘Nerede yaptirabilirim‘ sekmesini tıklayınız.

Yorum Yazın