Erkekler Hangi Nedenlerle Epilasyon Yaptırıyorlar?

Erkek bakımı, son zamanlarda cilt bakım uygulamalarından lazer epilasyona kadar birçok alanda popüler hale geldi. Erkekler de kadınlar kadar dış görünümleri hakkında giderek daha fazla endişe duyuyorlar. Bu nedenle lazer epilasyon yaptıran erkeklerin sayısı her geçen gün artmakta.

Erkekler genellikle ense, sırt, omuz, göğüs bölgelerindeki aşırı kıllanmadan rahatsız oldukları için lazer epilasyon yaptırıyorlar.

Sakal bölgesinin düzeltilmesi, şekillendirilmesi, kaş arasındaki fazla kıllar, kulak etrafının temizlenmesi gibi bakım amaçlı lazer epilasyon tercih eden erkeklerin oranı her geçen gün artmakta.

Lazer epilasyon kıl batması ve kıl dönmesine yatkın ciltlerde bu sorunlarla karşılaşma riskini azaltır. Bu nedenle daha önce kıl dönmesi sorunu yaşamış erkekler tekrarlayabilecek kıl dönmelerini önlemek amacıyla lazer epilasyon yaptırıyorlar.

Sporcular özellikle yüzme, bisiklet, atletizm gibi sporlarla uğraşan erkekler de lazer epilasyona başvuruyorlar.

Spor salonlarında kas yapan bazı kişiler de kıldan arınmış bir şeklide kaslarını göstermeyi tercih ediyorlar.

Dövme tutkunu erkekler, tüysüz bir ciltte dövmelerindeki ayrıntıların daha iyi görüneceğinden dövme yaptırmadan önce lazer epilasyon yaptırıyorlar.

Lazer epilasyon yaptıran erkeklerin bazıları örneğin; göğüs bölgesindeki kılların tamamen bitmesini değil sadece incelmesini tercih edebiliyor. Böyle bir durum kılın yapısına göre 2-3 seans lazer epilasyon yaptırmak yeterli olabiliyor.

Yorum Yazın